Teknoloji

EPS (Expanded Polistiren) - Sert Köpük petrolden elde edilen termoplastik bir yalıtım malzemesidir. Bünyesinde bulunan çok sayıdaki (1 m3 EPS de 3-6 milyar) küçük kapalı gözenekli hücrelerinde durgun hava hapsolmuştur. Mükemmel ısı yalıtımını bu gözenekler sağlar. Malzemenin %98`i havadır. Bu nedenle çok hafif bir malzemedir. Genel olarak 10-30 kg/m3 yoğunluklarında üretilir. Dünyada mevcut en iyi ısı yalıtımını sağlayan malzemelerden biri olan EPS, ayrıca öteki malzemelerden daha ekonomik olması ile de tercih edilmektedir.

 

EPS hammaddesi içerdiği pentan (şişirme ajanı) vasıtası ile ilk önce istenilen dansitede (yoğunlukta) boncuk olarak elde edilir daha sonra bekletme silolarında bekletilerek kürlenir ve boncuğun içine hava girerek köpüksü iç yapısının ıluşması sağlanır, daha sonraki aşama kalıplama aşamasıdır ; kalıplama ise Blok ve Şekil kalıplama olarak ikiye ayrılmaktadır. Şekil kalıplamada kalıplar vasıtası ile nihai şeklini alan EPS ürünleri ; Balık kutusu-Meyve / Sebze kasası-Ambalaj destek ürünleri olarak piyasada kullanılır, fakat Blok kalıplamada işlem tel kesme levha hatları be CNC kesme makinaları ile nihai ürüne ulaşılır, EPS den Isı İzolasyon Levhaları, Asmolen vb. ürünler İnşaat-Yalıtım sektörünün en yaygın kullanılan ürünleridir.

 

EPS (Stropor) ; piyasada Strafor ismi ile de anılmaktadır, 100% de 100 geri kazanılabilen bir Ambalaj/Yalıtım çözüm ortağınızdır, üretimi esnasında da hiç bir çevreye zararlı gaz içermeden üretimi yapılmaktadır

 

 

Bütün ürünlerimiz yanmaz (Alev Yürütmez) ürünlerdir.

Design by CDNCREATIVE

BİZE ULAŞIN

Organize Sanayi Bölgesi 3.Etap No:7 VAN

0 432 226 54 54 - 0535 317 45 30

0 432 226 54 53